Özge Ünlü

VOKAL & LİR

Uzun zamandır rastlantılara inanmıyorum yaşamımda, daha çok onları var eden o içsel çırpınışlara kulak verir oldum. Yazgı denen, elimizde olan ancak tutamayacağımız kadar narin şeyin nasıl evrildiğini ele veren sezgiye kaptırdım gönlümü. Bu sezgiyle iç içe anlar yaşadım kendimin evrilişinde... Bu sezgi bana hep "müzik" dedi. Ne var ki içinde gençliğimi, hüzünlerimi, umutlarımı, cesaretimi, kırgınlıklarımı, aşklarımı barındıran bu şarkıları sizlere ulaştırmam 23 yıllık bir süreyi aldı. Uzun yıllardır varoluşumun önemli bir parçasını oluşturan bu ezgileri sizlerle paylaşabilmek tarifsiz bir duygu. Onları beğenmeniz, yaşamınıza ve varlığınıza katmanız ise en büyük dileğim. Sevgiyle kalın.

Özge Ünlü
ozge_unlu.jpg

1974 doğumlu Özge Ünlü “kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum” dediği müzik yolculuğuna anaokulundan itibaren korolarda söyleyerek başlamıştır.

Lise yıllarında da Halk Müziği korolarında sürdürdüğü şarkı söylemeyi üniversite yıllarının başlarında Ruhi Su Dostlar Korosu ve aynı dönemde solisti olduğu İtaki Şarkıları Müzik Topluluğu’nda sürdürmüştür.

92-94 yıllarında Mutluluk Düşü ile çalışmalarına devam etmiştir. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği’nde alan Ünlü aynı dönemde Muzaffer Çorlu, Halit Süha Çelikkıran ile Klasik Gitar; Şebnem Ünal ile şan çalışmıştır. Profesyonel iş yaşamına paralel müzik tutkusunu devam ettirmiş ve burs kazanarak okuduğu İTÜ-MIAM Müzikoloji Yüksek Lisansını 2006 yılında tamamlamıştır. Bu dönemde kurduğu Dowland Trio ile Erken Dönem İngiliz ve İspanyol Müzikleri icra etmiş çeşitli mekânlarda konserler vermiştir. Yine bu repertuvar ile Pan Yayıncılık’tan 2007 yılında çıkmış olan Saliha Nilüfer’e ait "Bir Endülüs Hikayesi/Sebastian Knight" isimli romanın müziklerini seslendirmiştir.

Evli ve bir kız çocuğu annesi olan Ünlü iş yaşamına paralel, 2000’li yılların başında tanıştığı enstrümanı lir ile türküler söylemekte ve Mutluluk Düşü’nde müzik çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

Takip Edeyim

Please publish modules in offcanvas position.