Başak Ünal Ödemiş

GERİ VOKAL

basak_unal.jpg

1978 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretim yıllarından üniversite yıllarına kadar okul korolarında korist ve solist olarak performanslarıyla yer aldı. Profesyonel Müzik hayatına 1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Müzik Bölümü'nde şan ve solfej eğitimi alarak başladı.

1998 yılında Akademi İstanbul'u burslu olarak kazandı ve 4 yıl Müzik Bölümü eğitimi alarak 2002 yılında Şan Bölümü'nden başarısından dolayı son iki yıl tam burs alarak mezun oldu.

4 yıl Bülent Ortaçgil, Ayşe Tütüncü, Önder Focan, Hülya Tunçağ, Süden Pamir, Orhan Kahyaoğlu, Hasan Uçarsu, Mehmet Nemutlu, Mustafa Saka, Şevket Akıncı, Halil Turhanlı, Müjgan Özçay, Olcay Kaylan, Semih Korucu, vb gibi değerli eğitmenlerle çalıştı. Bu okulda Solfej, Armoni, Müzik Teorisi, Pop, Rock, Jazz Ensemble, Müzik Teknolojisi, Klasik müzik tarihi, Pop Müzik Tarihi, Jazz Tarihi, Dünya Müziği, Piyano, Şan, Koro vs dersleri alarak eğitimini tamamladı.

Profesyonel gruplar ile konser organizasyonları, müzik festivali organizasyoları, Kanaltürk ve Best TV’nin televizyon programları, TV programları, Babylon, Ada Müzik, Mojo, A7, Life Roof, Bistro, Ortaköy Yüzme İhtisas, Zeugma Papillion, Pine Beach, Cornellia, Zanadu, Lacivert, Cabaret Cine, Bağdat Avenue, Kadıköy Deniz Yıldızı, Şerif Restaurant ve bunun gibi bir çok mekanda sahne aldı. Çalıştığı gruplar arasında Grup Basamak, Grup Play ve İlhan Gencer gibi değerli müzisyenler yer almaktadır.

Yine bu dönem Nükhet Ruacan ve Randy Esen'den özel şan dersleri aldı. TV ve radyo kanalları için hazırlanan jingle ve şarkılarda performans gösterdi. Özel bir müzik okulunda yönetici ve eğitmen olarak görev aldı.

Galatasaray ITM'de Ses Mühendisliği ve Music Prodüksiyon bölümlerinde 2 yıl öğrenim gördü. Bu okulda stajyerlik yaptı. Halen bu alanda ve solist olarak müzikal hayatına devam etmektedir.

Takip Edeyim

Please publish modules in offcanvas position.